حمایت ویژه از پایان‌نامه های کاربردی در حوزه مدیریت شهری

مدیر پژوهش‌های شهرداری کاشان مطرح کرد
حمایت ویژه از پایان‌نامه های کاربردی در حوزه مدیریت شهری
محمدعلی یوسفی در برنامه رادیویی #صبح_سیلک بیان کرد: شهرداری‌ها به عنوان یک سازمان بزرگ با وظایف و ماموریت‌های متعدد و متنوع تعریف می‌شوند که این تعدد و تنوع وظایف منجر به شکل گیری مأموریت های تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت شهری شده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی مأموریت‌ها و محدودیت منابع اعم از منابع مالی و انسانی، توجه به علم و دانش و پژوهش و تحقیق، به عنوان یکی از اقتضائات مهم در فرآیند تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی و اجرا در شهرداری‌ها ضرورت و اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.
مدیر پژوهش های شهرداری کاشان با یادآوری تأکید مقام معظم رهبری بر اهمیت پژوهش مبنی بر اینکه «علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور است» گفت: برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم، کارهای دقیق پژوهشی یک امر لازم و ضروری است.
یوسفی، تصریح کرد: راه توسعه عدالت‌محور و پیشرفت شهر، منطقه و کشور از مسیر مطالعه و پژوهش عبور می‌کند و به هر میزان در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم این مسیر کوتاه‌تر و هموارتر خواهد شد.
وی افزود: منطقه کاشان با دارا بودن پیشینه درخشان در معرفی علما، مفاخر و دانشمندان بزرگ همواره به عنوان مهد علم و خرد دانایی مطرح بوده و در حال حاضر هم با وجود مراکز آموزشی و دانشگاه های متعدد و توانمند از ظرفیت ویژه ای در این حوزه برخوردار است.
مدیر پژوهش های شهرداری کاشان در ادامه به اهداف این حوزه در مدیریت شهری پرداخت و عنوان کرد: بهبود کیفیت زندگی شهروندان از طریق پرداختن به مسائل و مشکلات اصلی شهر، کاهش هزینه های مدیریت شهری با استفاده از جلوگیری از اتلاف منابع و اتخاذ بهترین راه حل ها برای رفع نیاز شهر و شهروندان از جمله این اهداف محسوب می‌شود.
یوسفی در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در حوزه پژوهش شهرداری کاشان اشاره و بیان کرد: شناسایی و اولویت بندی عناوین مطالعاتی و پژوهشی مورد نیاز در حوزه مدیریت شهری( 70 عنوان در 8 حوزه تخصصی شناسایی و اعلام شده)، حمایت از پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با موضوعات مدیریت شهری، عقد تفاهم‎نامه با دانشگاه‎های سطح شهرستان برای تعاملات فی مابین برخی از اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: انتشار مقالات تخصصی حوزه مدیریت شهری با عنوان آباد شهر، تشکیل کمیته‌های تخصصی هشت‌گانه در حوزه‌های مدیریت شهری با عنوان اتاق فکر با حضور مدیران ارشد شهری و اعضای هیئت علمی دانشگاه به جهت کسب نظر نخبگان و تعامل رو در رو بین مدیران اجرایی و نخبگان، نیازسنجی مستمر از معاونت ها و سازمان‌های شهرداری، ایجاد بانک اطلاعات پژوهشی شهرداری، شناسایی پژوهشگران فعال در شهرداری و تقدیر از آنها از دیگر فعالیت های صورت گرفته در حوزه پژوهش شهرداری کاشان بوده است.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp